İlahi Grubu

İlahi Grubu

İlahi, Allah sevgisini, insanların gerçek ve en büyük sevgiyi Allaha beslemelerini anlatan, ve bunların yazıya döküldüğü nazım şeklidir. İlahilerin tüm dinlerde önemli bir yeri vardır. Tüm dinlerde yazım ve dinleti olarak farklılık göstermektedirler. İlahilerin kendine özgü ezgisi ve okunuşu bulunmaktadır. Bunlar semai ve koşma şeklindedir.
Sakarya İlahi Grubunda ses eğitimi olan üstatlarımız tarafından seslendirilmektedir. İlahi ekibine isteğe bağlı olarak ney, kanun, def, bendir ve semazenlerden oluşan müzik grubu eşlik etmektedir. İlahi dinletisi tını ve tonları bakımından insanları rahatlatma ve yumuşatma etkisi bulunmaktadır. İnsanları rahatlatan bu ilahilere güzel tını ezgilerde eklenince doyumsuz bir ruh ve dinleti ortaya çıkmaktadır. Organizasyonunuza Sakarya Semazen Grubunu ve Sakarya İlahi grubunu katarsanız misafirlerinize dinginlik sağlamış ve onları organizasyonunuza katıldıkları için hoşnut etmiş olursunuz.
İlahi Grubumuz sema gösterine, düğünlere, seminerlere, toplantılara ve ramazan programlarına katılabilmektedir.

 

İlahi Grubu Fiyatlandırması

İlahi grubumuzun sabit fiyatlandırması bulunmamaktadır. Organizasyonun gerçekleşeceği alanın konumuna, ilahi grubunun içeriğine ve organizasyonda bulunma sürelerine göre fiyatlarımız değişiklik göstermektedir. Sakarya Semazen Grubu ekibi olarak daha iyi ve kaliteli hizmet almak ve fiyatlarımızı öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İlahi Grubu

İlahi, Allah sevgisini, insanların gerçek ve en büyük sevgiyi Allaha beslemelerini anlatan, ve bunların yazıya döküldüğü nazım şeklidir. İlahilerin tüm dinlerde önemli bir yeri vardır. Tüm dinlerde yazım ve dinleti olarak farklılık göstermektedirler. İlahilerin kendine özgü ezgisi ve okunuşu bulunmaktadır.

 

Fasıl Ekibi

Türk Sanat Müziğini Yıllardır Seslendiren Ve Bu Müziğe Gönül Vermiş Müzisyenlerimizle Size Unutulmaz Organizasyonlar Yaşatmaya Devam Ediyoruz. Fasıl grubunda klarnet, kanun, keman, darbuka, ud, tef gibi müzik aletleri yer alır. Müzik organizasyonunda müzik aletini çalan müzisyenler de vardır.

 

Mehter Takımı

İş Yeri, Mağaza, Market, AVM Açılış, Düğün, Özel günler ve Sünnet Organizasyonlarının vazgeçilmez unsuru Mehter Takımı Gösterisi ile muhteşem bir başlangıç yapabilirsiniz. Her organizasyona uygun mehter takımları kiralama hizmeti vermekteyiz. İster 5 ister 10 mehteran isteyin fark etmeden tüm organizasyonlarda sizinle birlikteyiz. 

Semazen Gösterisi

Organizasyonlarınızda semazen grupları Ramazan İftar Etkinlikleri, Kutlu Doğum Haftası Organizasyonu, Şeb-i Arus Etkinlikleri, Tasavvuf-ilahi Konserleri, Dini Düğünler Nişan Merasimleri, Kına Gecesi Organizasyonları, Sünnet Düğünü Cemiyetleri ve İslami Programlarda Mevlevi Sema Gösterisinden Örnekler Sunarak Programlarınıza Renk Katmaktadır. 

Sıra Gecesi Ekibi

Sıra gecesi veya Sıra geceleri Türkiye'de Şanlıurfa iliyle özdeşleşen halk kültüründe ses, saz ve söz üzerine sohbet yapılan toplantı ve aktüalite meclisidir. Sıra gecesi tam anlamıyla baştan sona musiki, muhabbet ve edebiyat bütünü olarak ele alınabilir. İkramlık olarak genellikle organizasyonlarda çiğ köfte ustası bulunmakta ve organizasyon anında çiğ köfte yapmaktadır.