Fasıl Ekibi

Fasıl Ekibi

Türk Sanat Müziğini Yıllardır Seslendiren Ve Bu Müziğe Gönül Vermiş Müzisyenlerimizle Size Unutulmaz Organizasyonlar Yaşatmaya Devam Ediyoruz. Fasıl grubunda klarnet, kanun, keman, darbuka, ud, tef gibi müzik aletleri yer alır. Müzik organizasyonunda müzik aletini çalan müzisyenler de vardır. Fasıl müziği Türk musikisinin bir icra şekli olmaktadır. Çeşitli müzik aletleri eşliğinde bir koro tarafından yerine getirilir. Bir fasıl ekibini tamamlayan gruba ise fasıl heyeti denmektedir. Fasıl grupları Düğün organizasyonları, Özel günler, Kına geceleri ve yıl dönümlerinde kullanılmaktadır.

Fasıl Ekibi Fiyatlandırması

Fasıl organizasyonunun olacağı konuma, yapılacağı organizasyon zamanına ve kaç kişilik bir grup olacağına göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Organizasyon gününden ve saatinden önce sizlerle iletişime geçip Sakarya Semazen grubu ekibi olarak en uygun fiyatlandırmayı tarafınıza sunuyoruz.

İlahi Grubu

İlahi, Allah sevgisini, insanların gerçek ve en büyük sevgiyi Allaha beslemelerini anlatan, ve bunların yazıya döküldüğü nazım şeklidir. İlahilerin tüm dinlerde önemli bir yeri vardır. Tüm dinlerde yazım ve dinleti olarak farklılık göstermektedirler. İlahilerin kendine özgü ezgisi ve okunuşu bulunmaktadır.

 

Fasıl Ekibi

Türk Sanat Müziğini Yıllardır Seslendiren Ve Bu Müziğe Gönül Vermiş Müzisyenlerimizle Size Unutulmaz Organizasyonlar Yaşatmaya Devam Ediyoruz. Fasıl grubunda klarnet, kanun, keman, darbuka, ud, tef gibi müzik aletleri yer alır. Müzik organizasyonunda müzik aletini çalan müzisyenler de vardır.

 

Mehter Takımı

İş Yeri, Mağaza, Market, AVM Açılış, Düğün, Özel günler ve Sünnet Organizasyonlarının vazgeçilmez unsuru Mehter Takımı Gösterisi ile muhteşem bir başlangıç yapabilirsiniz. Her organizasyona uygun mehter takımları kiralama hizmeti vermekteyiz. İster 5 ister 10 mehteran isteyin fark etmeden tüm organizasyonlarda sizinle birlikteyiz. 

Semazen Gösterisi

Organizasyonlarınızda semazen grupları Ramazan İftar Etkinlikleri, Kutlu Doğum Haftası Organizasyonu, Şeb-i Arus Etkinlikleri, Tasavvuf-ilahi Konserleri, Dini Düğünler Nişan Merasimleri, Kına Gecesi Organizasyonları, Sünnet Düğünü Cemiyetleri ve İslami Programlarda Mevlevi Sema Gösterisinden Örnekler Sunarak Programlarınıza Renk Katmaktadır. 

Sıra Gecesi Ekibi

Sıra gecesi veya Sıra geceleri Türkiye'de Şanlıurfa iliyle özdeşleşen halk kültüründe ses, saz ve söz üzerine sohbet yapılan toplantı ve aktüalite meclisidir. Sıra gecesi tam anlamıyla baştan sona musiki, muhabbet ve edebiyat bütünü olarak ele alınabilir. İkramlık olarak genellikle organizasyonlarda çiğ köfte ustası bulunmakta ve organizasyon anında çiğ köfte yapmaktadır.